понедельник, 27 ноября 2017 г.
Задачі вихідного дня .
Задача1. Миша гризе куб сиру з ребром 3, який розбито на 27 одиничних кубиків. Після того,як миша з'їдає якийсь кубик,вона переходить до іншого.Він має з попереднім спільну грань.Чи зможе з'їсти миша весь куб, крім середнього?
Задача2. Треба поділити 7 яблук на 12 чоловік порівну, розрізуючи кожне яблуко не більше, ніж на 5 частин. Як це зробити?
Задача3. У черзі в шкільному буфеті стоять Юра, Коля, Володя, Саша та Олег. Юра стоїть перед Колею, але після Олега. Володя і Олег не стоять поруч, а Саша не знаходиться поруч ні з Олегом, ні з Юрою, ні з Володею. В якому порядку стоять хлопчики?
Задача4. Є 5 аркушів паперу. Деякі з них розірвали на 4 частини кожен, а деякі з одержаних аркушів- знову на 4 частини і так декілька разів. Чи можна при цьому одержати 1984 аркуші?
Задача5. Розмістити 6 точок на 4 прямих так, щоб на кожній з них було 3 точки.
четверг, 16 ноября 2017 г.
В зошит вихідного дня:
Задача 1.
Котик, Кіт та Котище ділили між собою мишей, яких впіймали. Котище взяв собі три п'ятих усіх мишей. Кіт узяв собі дві третіх залишку.Після цього Котику залишилося 4 мишки.Скільки мишей спіймали коти разом, та скільки отримав кожен кіт.
Задача 2.
В кожній кліточці дошки 9✖9 сидить жук.В якийсь момент всі жуки переповзають на сусідні клітинки по діагоналі. Доведіть,що при цьому не менше 9 клітинок будуть порожніми.
Задача 3.
Малюк, Карлсон порвали першу сторінку газети Фрекен Бок. Малюк розривав кожний шматочок на 3 частини, а Карлсон - на 5 частин. Намагаючись зібрати газету Фрекен Бок знайшла 2016 шматочків. Довести, що це не все.
четверг, 9 ноября 2017 г.
НА 13 листопада , в зошит вихідного дня.
Учням 5-а класу.
Задача 1. Зустрілися семеро друзів. Кожен
потиснув руку кожному. Скільки разом було рукостискань ?
Задача 2.Мама-ведмедиця напекла пиріжків. Прибіг ведмедик Тишка і
з'їв три четвертих усіх пиріжків і
ще 1 пиріжок. Потім притопав Михайлик і з’їв дві третіх від пиріжків, що залишилися, і ще 1
пиріжок. Останнім прийшов Топтижка й
доїв останні три пиріжки. Скільки пиріжків спекла мама-
ведмедиця.
Задача 3. Ви мандруєте по джунглях. Аж раптом ви побачили зграю мавп, які
збирали кокосові горіхи. Відомо, що 12 мавп зібрали 75 горіхів. Кожна з них
принесла хоча б 1 горіх. Доведіть , що серед них знайдуться принаймні 2, які
зібрали однакову кількість горіхів.
Задач 4. Серед 27 монет одна фальшива. Як знайти фальшиву монету за допомогою
трьох зважувань на шалькових терезах без важків, якщо відомо,що фальшива монета
важить більше, ніж справжня.
Задача 2.Мама-ведмедиця напекла пиріжків. Прибіг ведмедик Тишка і з'їв три четвертих усіх пиріжків і ще 1 пиріжок. Потім притопав Михайлик і з’їв дві третіх від пиріжків, що залишилися, і ще 1 пиріжок. Останнім прийшов Топтижка й доїв останні три пиріжки. Скільки пиріжків спекла мама- ведмедиця.
Задача 3. Ви мандруєте по джунглях. Аж раптом ви побачили зграю мавп, які збирали кокосові горіхи. Відомо, що 12 мавп зібрали 75 горіхів. Кожна з них принесла хоча б 1 горіх. Доведіть , що серед них знайдуться принаймні 2, які зібрали однакову кількість горіхів.
Задач 4. Серед 27 монет одна фальшива. Як знайти фальшиву монету за допомогою трьох зважувань на шалькових терезах без важків, якщо відомо,що фальшива монета важить більше, ніж справжня.
среда, 1 ноября 2017 г.
ЛЮБІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ!
ВАМ ПРИСВЯЧУЮ!
Завдання на розвиток мислення та для підвищення балів за теми з алгебри,геометрії.
Задача 1. Діагоналі рівнобічної трапеції взаємно перпендикулярні. Довести,що середня лінія трапеції дорівнює висоті.
Задача 2. Бісектриси кутів при одній основі трапеції перетинаються на другій її основі. Довести, що друга основа дорівнює сумі бічних сторін.
Задача 3. Дано трапецію АВСD з основами AD та ВС. Відомо, що бісектриса ∠АВС перетинає середню лінію трапеції в точці Р , а основу AD-в точці Q. Знайти величину ∠APQ.
Задача 4.Шахіст зіграв 40 партій в шахи і набрав в сумі 25 очок ( за кожну перемогу давалось 1 очко, за нічию - 0,5 очка, за поразку- 0 очок). Знайти різницю між кількістю його перемог та кількістю поразок.
Задача 5. Пройшовши половину шляху , потяг збільшив швидкість на 25 % і тому прибув у пункт призначення на півгодини раніше. За який час був пройдений весь шлях?
Подписаться на:
Сообщения (Atom)