пятница, 16 февраля 2018 г.
воскресенье, 11 февраля 2018 г.
Дистанційний курс з алгебри в дев’ятому класі за темою: «Функція. Квадратична функція. Розв’язування раціональних нерівностей»
Запропонований дистанційний курс складено відповідно до діючої програми: «Математика. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 5 – 12 класи.» Автори: М.І. Бурда, Г.В.Апостолова, В.Г. Бевз та інші. |
Дистанційний курс містить:
|
В розробці кожного заняття виділено його структурні елементи, визначено дидактичну мету. Особливу увагу приділено сприйманню, усвідомленню й осмисленню навчального матеріалу. Деякі заняття містять авторські мнемонічні правила для кращого розуміння, усвідомлення та запам’ятовування учнями отриманої інформації. |
Окреме заняття виділено на розв’язування раціональних нерівностей з параметром, що є поглибленням даної теми і важливим кроком в розвитку дослідницької діяльності учнів і в підготовці до ЗНО. Цей курс буде корисним не тільки учням 9 класів, які дистанційно опановують тему але й учням, які сидять за партою в школі та бажають покращити своє розуміння або повторити матеріал. Також учням 10 класів при вивченні таких тем, як «Числові функції» та «Рівняння і нерівності». Та учням 11 класів під час повторення навчального матеріалу; при підготовці до ЗНО. |
Заняття 1
Тема: Функція. Область визначення. Область значень. Графік
Мета уроку: повторити знання про функцію, її властивості, графік, отримані в 7-8 класах.
Очікувані результати:
- учні повинні знати означення функції, графіка функції;
- розуміти поняття: «аргумент», «функція»;
- вміти знаходити область визначення та область значень функції.
Основні поняття для засвоєння: функція, графік функції, аргумент, область визначення, область значень.
Рекомендації вчителю - наставнику
- Нагадати про правила користування ПК;
- Повторити з учнями означення числової функції, області визначення та її області значень, а також графіка;
- Виробити сталі вміння відтворювати зміст повторених понять, а також використовувати їх для розв’язування задач;
- Запропонувати учням подивитись науково-популярний фільм на тему «Функція» в двох частинах.
Рекомендації учням
- Повторити теоретичний матеріал, який стосується поняття функції; знати всі необхідні означення;
- Зробити в зошиті опорний конспект;
- Не тільки слідкувати за практичним розв’язуванням вправ, яке відбувається на занятті, але й виконувати ці розв’язання в своїх зошитах;
- Переглянути запропоновані фільми;
- Якщо під час занять відчуваєте втому, зробіть паузу на фізкульт-хвилинку;
- Після опрацювання кожного розділу рекомендуємо робити гімнастику очей.
Хід уроку
Теоретичний матеріал
Застосування знань на практиці
Підведення підсумків уроку
Для тих, хто хоче більше...
Для підвищення інтересу та кращого розуміння теми, рекомендуємо наступний фільм
Рекомендації вчителю - наставнику
- Нагадати про правила користування ПК;
- Повторити з учнями означення числової функції, області визначення та її області значень, а також графіка;
- Виробити сталі вміння відтворювати зміст повторених понять, а також використовувати їх для розв’язування задач;
- Запропонувати учням подивитись науково-популярний фільм на тему «Функція» в двох частинах.
Рекомендації учням
- Повторити теоретичний матеріал, який стосується поняття функції; знати всі необхідні означення;
- Зробити в зошиті опорний конспект;
- Не тільки слідкувати за практичним розв’язуванням вправ, яке відбувається на занятті, але й виконувати ці розв’язання в своїх зошитах;
- Переглянути запропоновані фільми;
- Якщо під час занять відчуваєте втому, зробіть паузу на фізкульт-хвилинку;
- Після опрацювання кожного розділу рекомендуємо робити гімнастику очей.
Хід уроку
пятница, 9 февраля 2018 г.
В зошит вихідного дня , на 12.02.18
Задача 1. У класі 25 учнів. Серед них 13 учнів користуються соціальною мережею Twitter, а 17 учнів - мережею Facebook. Визначте, скільки учнів класу є користувачами обох соціальних мереж.
Задача 2. Якщо помножити ваш вік на 7, а потім помножити ще на 1443 , то результатом буде ваш вік , написаний тричі підряд . Спробуйте пояснити цей результат.
Задача 3. Людина живе на 17 поверсі. До своєї квартири вона піднімається ліфтом у двох випадках: якщо на вулиці дощ або разом із нею піднімається хтось із сусідів. Інакше людина піднімається ліфтом лише до 9-го поверху, а далі йде пішки. Чому?
Задача 4. Знайдіть закономірність і визначте, якою має бути наступна літера: В, Ж, Л, Г, С, Л, Б, .....
Задача 5. Спробуйте без допомоги калькулятора за 40 секунд визначити. який із добутків є більшим - 351*354 чи 352*353.
четверг, 1 февраля 2018 г.
Учням 5-в,5--г класів в зошит вихідного дня :
Задача 1. Вісім футболістів забили разом 36 м'ячів , до того ж кожний футболіст забив хоча б один м'яч , а один з них забив 10 м'ячів. Довести , що деякі два футболісти забили м'ячів порівну. ( Підказка- методом від супротивного)
Задача 2. У коробці є 38 сірників. Двоє гравців по черзі беруть з неї сірники- хоча б один, але не більше половини кількості сірників, що є в коробці. Програє той , хто візьме останній сірник. Хто з гравців переможе при правильній грі ?
Задача 3.У групі з 27 учнів . Кожний хлопчик знайомий з чотирма дівчатками, а кожна дівчинка- з п'ятьма хлопчиками. Скільки у групі хлопчиків і скільки дівчат?
Подписаться на:
Сообщения (Atom)